Foto-jurnalist Əhməd Muxtar Əhməd Muxtar həbs edilib. Xətai Rayon Məhkəməsi dekabrın 8-də onun barəsində 20 sutka həbs qərarı çıxarıb. Ə.Muxtar İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510-cu ( Xırda xuliqanlıq) və 535.1-ci (Polis işçisinin və ya hərbi qulluqçunun qanuni tələbinə qəsdən tabe olmama) maddələri ilə ittiham olunur. Əhməd Muxtar dekarın 6-da “Meydan Tv” işi ilə bağlı saxlanılanlarla eyni vaxtda saxlanılıb. Meydan TV-nin əməkdaşları Ramin Deko (Cəbrayılzadə), Aynur Qənbərova (Elgünəş), Aysel Umudova, Aytac Əhmədova (Tapdıq), Xəyalə Ağayeva, Natiq Cavadlı “qaçaqmalçılıq”da şübhəli bilinərək saxlanılıblar. Jurnalistlərə Cinayət Məcəlləsinin 206.3.2-ci (qaçaqmalçılıq, əvvəlcədən əlbir olan bir qrup şəxs tərəfindən törədildikdə) maddəsi ilə cinayət açılıb. Dekabrın 8-də Bakının Xətai Rayon Məhkəməsində Meydan TV əməkdaşlarına qarşı açılmış cinayət işi üzrə məhkəmə prosesi keçirilib. Məhkəmənin qərarı ilə istintaq dövründə jurnalistlər barəsində 4 ay müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.